piekarnia radomska wacyn

Piekarnia stawia na jakość wyrobów i na jakość warunków pracy. Zarówno właściciele, jak i pracownicy, wkładają dużo serca w pracę na rzecz firmy, dlatego piekarniaWACYN zyskuje coraz większy prestiż marki na piekarniczym rynku.

piekarnia wacyn radom

Bakterie chronią nas od choroby

Czego potrzebują bakterie. By mogły działać dla naszego dobra, bakterie jelitowe potrzebują wsparcia. Wsparciem są probiotyki i prebiotyki. PROBIOTYKI to - jak określa Światowa Organizacja Zdrowia - żywe drobnoustroje, które podane we właściwych ilościach przynoszą korzyści zdrowotne dla organizmu.

Przykładem - bakterie kwasu mlekowego, które wymieniamy poniżej. PREBIOTYKI to niestrawne produkty lub ich składniki, będące pożywieniem dla dobrych bakterii w jelitach, służące ich wzrostowi. Przykłady to płatki owsiane, banany, cebula, czosnek, pory. Są jeszcze SYNBIOTYKI. To połączenie prebiotyków z probiotykami, obecnych przede wszystkim w produktach fermentowanych, takich jak kiszona kapusta, ogórki kiszone, kefir. Synbiotyki równocześnie są pożywką dla bakterii w jelitach i same dostarczają dobrych żywych bakterii. Na przykład kapusta kiszona zawiera błonnik, którym karmią się bakterie i dobre bakterie Lactobacillus.